آگهی رایگان و نیازمندیهای چونه | استان خراسان رضوي, شهرستان مهولات - CHOONE

 شرایط و ضوابط درج آگهی رایگان، خرید و فروش، ثبت نیازمندی ها و تبلیغات مجانی در سایت چـــــــونـــــــه

قوانين و مقررات استفاده

 

مقدمه: چــونــه ("English: "CHOONE) اولين و بزرگترين سايت فارسي زبان درج آگهي رايگان، نيازمندي ها، خريد و فروش، تبليغات مجاني اينترنتي در جهان ميباشد. "چــونــه" يا "چــونــه زدن" در فرهنگ لغات عاميانه در ايران به معني "تخفيف گرفتن" يا کم کردن قسمتي از بهاي کالا به درخواست خريدار و با توافق فروشنده است. سايت رسمي چــونــه در تاريخ ۱ فروردين ۱۳۸۷ آغاز به کار کرد.

 

چــونــه با ابداع ويژگي هاي منحصر به فرد و انقلابي در صنعت تبليغات آنلاين و بازاريابي اينترنتي، مفتخر به ارائه اولين سايت درج آگهي کاملاً مجاني ايران بدون نياز به ثبت نام و رمز ورود به سايت ميباشد. همچنين طراحي وب سايت نمايانگر سادگي و سهولت کاربرد آن و از همه مهم تر، عدم استفاده از هرگونه اعلان و بنرهاي تبليغاتي مغشوش، مزاحم و گيج کننده در صفحات ميباشد. چــونــه در حال حاضر تنها سايت کاملا فارسي ارائه دهنده اين ويژگي هاي کليدي است.

 

از تاريخ ارديبهشت ۱۳۸۸ چــونــه گستره شبکه خود را در ۳۴۸ شهرستان در ۳۰ استان ايران و همچنين ديگر کشورهاي جهان تاسيس کرده است. سايتهاي چــونــه در حال حاضر داراي بخش هاي اصلي املاک و مسکن، خريد و فروش لوازم، اتومبيل و وسايل نقليه، بازار کار و استخدام، سرويس و خدمات، و غيره ميباشد.

 

خدمات چــونــه تا حدي مشابه سايتهاي بين المللي Gumtree, Kijiji, Craigslist و OLX ميباشد ولي با بزرگترين تفاوت و استثناء در اينکه چــونــه به زبان فارسي بوده و توسط کارشناسان و مهندسين ايراني براي کمک و برآورده کردن نياز هاي مختلف جامعه بومي فارسي زبان در سراسر ايران و جهان طراحي شده است.

 

ثبت آگهي در سايت چــونــه بسيار ساده است و تصويب آگهي به طور کاملا خودکار توسط سيستم انجام مي شود. کاربر پس از ثبت آگهي، يک ايميل فعال سازي از سايت دريافت ميکند که با کليک کردن روي لينک فعال سازي، ايميل خود را تاييد و به طور اتوماتيک آگهي شان را در سيستم درج ميکنند و آگهي آنها بلافاصله در بخش انتخاب شده در ابتدا توسط کاربر ظاهر ميشود. تمامي کاربران براي فعال کردن، ويرايش، اضافه کردن عکس و يا حذف آگهي از سيستم به اين ايميل نياز خواهند داشت.

 

براي اجتناب از درج آگهي هاي متناقض با قوانين و مقررات استفاده از سايت، چــونــه به کاربران اجازه مي دهد تا با استفاده از گزينه "گزارش سوء استفاده از سيستم" اين قبيل آگهي ها را براي بخش پشتيباني علامتگذاري کنند. از ديگر ويژگي هاي سايت ميتوان از امکانات صفحه کليد مجازي فارسي، فرم ارتباط با کاربر، تقويم فارسي، رويدادها، اشتراک آر اس اس، گزينه اي را براي ادغام آگهي به شبکه هاي اجتماعي فيس بوک، ماي اسپيس، توييتر، گوگل، ياهو، ديگ، و غيره... نام برد.

 

چــونــه با هدف کمک به محيط زيست و تلاش براي کاهش استفاده از آگهي هاي کاغذي و روزنامه اي و انگيزه بهينه سازي استفاده از اقلام و وسايل غير ضروري در منازل و ايجاد يک بازار مردمي و مجازي براي مردم ايران زمين تاسيس شده. لطفا در حفظ سلامت و امنيت اين سايت کوشا باشيد. با دسترسي به "چــونــه" شما با شرايط زير که براي اطمينان از کارکرد چــونــه براي همه طراحي شده است، موافقت مي کنيد. اين سياست از تاريخ ۱ فروردين ۱۳۸۷ قابل اجرا ميباشد.

 

استفاده از چونه: شما فقط مجاز به پست کردن آگهي در فهرست مناسب سايت مي باشيد و مجاز به انجام هيچ يک از موارد زير نمي باشيد:

 • نقض هرگونه قانون يا سياستهاي مرتبط به مندرجات منع شده؛

 • ارائه اطلاعات دروغ، کاذب يا گمراه کننده؛

 • تخطي به حقوق  کاربران و اشخاص ثالث؛

 • توزيع ايميل هاي ناشناس، تبليغاتي، بازاريابي، زنجيره اي، برنامه هاي هرمي؛

 • توزيع ويروس، هک، يا هر گونه تکنولوژي که ممکن است به سايت "چونه" و يا به اصناف وابسته به آن و يا دارائي کاربران "چونه" صدمه و يا خسارت وارد کند؛

 • اعمال هر گونه بارگذاري نامعقول در زير ساخت "چونه" و يا مداخله با کارکرد طبيعي و منطقي سايت؛

 • کپي کردن، تغييرات، اصلاح کردن و يا تعميم دادن محتويات سايت يا آگهي هر شخص ديگري؛

 • جمع آوري اطلاعات ديگران، شامل ايميل آدرس و... بدون توافق قبلي؛

 • گذر کردن از حد از پيش تخصيص شده براي جلوگيري و محدود کردن دسترسي کاربران به "چونه"؛

 

سوء استفاده از چونه: خواهشمنديم از سيستم علامتگذاري  "گزارش سوء استفاده از سيستم" استفاده کنيد تا ما را از وجود هرگونه مشکل و مضمون هاي اهانت آميز در آگهي ها آگاه کنيد تا با کمک هم بتوانيم سايت را به طور درست پيش ببريم. ما اگر فکر کنيم که کاربري ايجاد مشکل يا به طور ناسازگار عمل مي کند و قوانين "چونه" را زير پا ميگذارد امکان دارد که سرويس مان را محدود و يا حتي پايان دهيم، کاربري را حذف کنيم و گامهاي تخصصي و قانوني را براي دور نگهداشتن يک کاربر از"چونه" انجام دهيم. اما، اگر ما تصميم به انجام هر يک از اين اقدامات بگيريم يا نه، مانند حذف يک کاربر و يا دور نگهداشتن او از "چونه"، ما هيچگونه مسئوليتي در قبال بازبيني آگهي هاي غير مجاز و يا محتويات غير قانوني در "چونه" و يا استفاده کاربران از آن قبول نمي کنيم.

 

هزينه و سرويسها: استفاده از "چونه" کاملا ً رايگان است. اين شامل پست يک آگهي، پاسخگويي به يک آگهي و غيره مي باشد. ما ممکن است از شما هزينه اي بابت برخي از سرويسهاي ويژه مانند قرار دادن آگهي شما در بالاترين قسمت ليست آگهي ها دريافت کنيم. هزينه هاي ما به واحد پولي ايران، ريال (۱ تومان = ۱۰ ريال) نشان داده شده است، و اين ارقام ممکن است بر حسب زمان تغيير کنند. اين هزينه ها غير قابل بازپرداخت مي باشند، و شما مقرر به پرداخت آنها مي باشيد. اگر اين هزينه ها پرداخت نشوند ما امکان دارد که قابليت شما براي استفاده از سرويسمان را محدود و يا قطع کنيم. اگر روش پرداخت شما برگشت بخورد و حساب شما از موعد مقرر بگذرد، ما ممکن است اين هزينه را ازشيوه هاي ديگر وصول کنيم (براي حسابهايي که از موعد مقرر ۱۸۰ روز گذشته است، ما ممکن است اين بدهکاري شما را از حساب PayPal، کارتهاي بانکي و اعتباري و يا بانکها و حسابهاي مالي ديگر شما برداشت کنيم).

 

محتويات: "چونه" سايتي است تشکيل شده از ما، شما و ديگر کاربران. شما موافقت ميکنيد که "چونه" را نه کپي، نه اصلاح و نه تعميم کنيد، به ويژه حقّ تأليف و علامتهاي تجاري آنرا. زماني که شما آگهي تان را در سايت درج ميکنيد در واقع تمام حق و حقوق غير انحصاري، جهاني، غير قابل فسخ، تاليف، جواز، پروانه، و انتشار آن را به "چونه" واگذار ميکنيد. (ما اين حقوق را براي ميزباني از شما و نشان دادن آگهي هاي شما نياز داريم). اگر شما فکر مي کنيد که حقوق شما پايمال شده است، خواهشمنديم متخصصين ما را در "چونه" در بخش حق تأليف آگاه سازيد تا در أسرع وقت گروه پشتيباني ما به اين موضوع رسيدگي کنند. ما اين حق را داريم که محتويات آگهي را که فکر مي کنيم از اين شرايط تخطي کرده و حقوق ديگران را پايمال نموده است حذف کنيم.

 

مسئوليت ها: شما موافقت مي کنيد که ما را مسئول هيچ يک از آگهي هايي که ديگر کاربران پست مي کنند و يا کارهايي که انجام ميدهند ندانيد. از آنجايي که بيشتر چيزهاي موجود در "چونه" از کاربران ديگر مي آيند، ما هيچگونه گارانتي در قبال صّحت ايميل ها و آگهي هاي پست شده يا ارتباط ميان کاربران يا کيفيت، امنيت و يا قانوني بودن آگهي هاي پيشنهاد شده نميدهيم. ما همچنين نمي توانيم دسترسي مداوم و امن را به سرويس هاي مان گارانتي کنيم. از اين رو،  در حوزه مجاز قانوني، ما صريحا ً تمامي تعهد ها، شرايط، آنچه اظهار و يا مقدر شده است، شامل آنچه داراي کيفيت، قابليت معامله، ماندگاري، سازگاري براي هدف بخصوص و آنچه بر خواسته از اساسنامه مي باشد را رد مي کنيم. همچنين ما هيچگونه مسئوليتي براي هر گونه خسارت، خواه مالي (شامل سود)، سر قفلي، اعتباري و يا هر گونه خسارت تبعي به طور غير مستقيم يا بخصوص ناشي از استفاده شما از "چونه" را قبول نمي کنيم، حتي اگر شما از پيش به ما آگاهي برسانيد يا ما بتوانيم به صورت معقولانه امکان رخ دادن چنين خسارتي را پيش بيني کنيم. برخي از حوزه هاي قضايي اجازه رفع مسوليت، تعهدها يا محروميت به دليل خسارت ها را نمي دهند، پس ممکن است چنين چيزي شامل حال شما نشود. برخلاف پاراگراف قبلي، اگر ما مشمول شناخته شديم، تعهد ما به شما يا هر شخصي (خواه در قرارداد، خواه خارج از قرارداد بر حسب قانون) محدود مي شود به ميزان پرداختي شما به ما در طول مدّت ۱۲ ماه مقدم بر اقدامات انجام شده در برابر دين ما، و ميزان ۱۰ يورو برگردانده شده به ريال.

 

اطلاعات شخصي: با استفاده از "چونه"، شما به جمع آوري، انتقال، ذخيره و استفاده اطلاعات شخصي شما توسط "چونه" رضايت ميدهيد. (کنترل کننده داده ها) در سرورهاي ما که در ايران، اتحاديه اروپا، ايالت متحده آمريکا و کانادا قرار گرفته شده است که پيشتر در سياست محرمانه توضيح داده شد. شما تا زماني  که اعلام نکرده ايد که مايل به دريافت ايميل هاي ارتباطات بازاريابي نمي باشيد ما اين ايميل ها را براي شما پست ميکنيم.

 

نکات عمومي: اين شرايط و ديگر سياست هاي موجود در "چونه" موافقت نامه مابين "چونه" و شما را تشکيل ميدهد، اين به معني لغو هرگونه توافقنامه قبلي است. اين موافقتنامه تابع قوانين ايران مي باشد. اگر ما در اينجا به ماده و يا بندي از قانون اشاره نکرده ايم دليل بر چشم پوشي از آن نميباشد و اين حقوق در آينده از ما صلب نميشود. اگر در هر زمان دادگاهي معترض يکي از اين شرايط شود مابقي شرايط به قوت معتبر ميباشند. ما ممکن است اين توافقنامه را به طور خودکار به بخش صلاحديد بر حسب آگاهي از متن زير ارسال کنيم. به جز اخطارات مربوط به آنچه غير قانوني است و يا شامل تعدي در محتويات آگهي است، آگاهي رساندن شما به ما مبايستي از طريق آدرس ايميل ما باشد.

 

ما با شما از طريق ايميل آدرس يا پست سفارشي که شما در اختيار ما قرار مي دهيد ارتباط برقرار مي کنيم. اخطارهاي فرستاده شده از طريق پست سفارشي اين چنين فرض ميشوند که ۵ روز بعد از تاريخ ارسال دريافت شوند. ما ممکن است در هر زماني اين موافقتنامه را تجديد کنيم، اين تجديد ميتواند در آگهي بعدي شما يا مدّت ۳۰ روز و يا موئد هر کدام که زودتر باشد اعمال شود. هيچ اصلاحيه ديگري در اين موافقتنامه تجديد نمي شود مگر اينکه به صورت نوشته شده به همراه امضاي کاربر و ما باشد. سوالات، پيشنهادات، توضيحات و شکايات خودتان را به گروه پشتيباني ما ارسال نمائيد.

 

فعاليتهاي ممنوعه: فعاليتهاي زير در سايت "چونه" ممنوع مي باشد:

 • ارسال آگهي زماني که شما ساکن ايران نمي باشيد؛ (به جز در قسمت "خارج از ايران")

 • ارسال آگهي در مورد جنسي که در ايران قرار ندارد؛ (به جز در قسمت "خارج از ايران")

 • ارسال آگهي در مورد جنسي که مالکيت، اجاره دادن و يا خريد و فروش آن در محل اقامت شما غير قانوني مي باشد.

 • ارسال آگهي در مورد يکي از موارد ممنوعه موجود در ليست؛

 • ارسال آگهي هايي متعدد که شباهتهاي بسياري به يکديگر دارند؛

 • ارسال آگهي که هيچ منظوري به جز ايجاد ترافيک در وب سايت هاي ديگر ندارد؛

 • ارسال آگهي هايي که به منظور بدنام کردن اشخاص، امکان، مذاهب و يا شامل سخنهاي کينه ورزي باشد؛

 • ارسال آگهي هايي که در مورد بازاريابي و يا شغل هاي ممنوعه مي باشد؛

 • ارسال آگهي هايي که شامل مسائل غير اخلاقي، جنسي، شهوت انگيز و ديگر مسايل خصوصي و ممنوعه مي باشد؛

 

عموما ً قوانين ما بر اين امر تاکيد دارد که شما اجازه آگهي دادن، خريد و فروش جنسهايي که مالکيت، اجاره و خريد و فروش آنها در محل اقامت شما غيرقانوني مي باشد و يا اجناسي که به طور قانوني خريداري نشده اند را نداريد. هرگونه آگهي يا کاربري که با قوانين موجود در "چونه" مطابقت نداشته باشد از سايت حذف و مسدود مي شوند.

 

توجه:  شما مسئول قانوني و ضامن تمامي اقلام و اجناسي که در اين سايت آگهي ميدهيد، اجاره و يا خريد و فروش مي کنيد هستيد. مسئوليت اطمينان خاطر از کاملا قانوني بودن آگهي هاي شما به عهده شخص شماست.

 

ما بخصوص خريد و فروش اجناس زير را ممنوع اعلام ميکنيم:

 • مشروبات الکلي

 • رورئک کودک

 • اعضاي بدن و خون

 • ابزار جرم و دزدي

 • پول، ارز، سکه، تمبر، اسناد، مدارک و مهرهاي جعلي

 • محصولات تقلبي

 • لوازم و يا تجهيزات الکترونيکي که براي تجسس، استراق سمع وضبط اعمال شخصي ديگران بدون اطلاع و يا اجازه آنها به اين کار طراحي شده اند.

 • اجناس توقيف يا تحريم شده

 • سرويسهاي امنيتي و اسکورت

 • اونيفورم هاي دولتي، هويت نامه ها، کارتهاي شناسايي، جواز و پروانهاي دولتي

 • داروهاي تقلبي، غير قانوني و متعلقات

 • خدمات غير قانوني

 • مواد و يا اجناس زيان آور و خطرناک

 • وسايل آتش بازي، محترقه و مخرب

 • اسناد هويتي، مدارک مالي و اطلاعات شخصي (به هر شکلي)

 • اجناسي که فعاليتهاي غير قانوني را ترغيب و يا تسهيل مي کنند

 • بليط هاي بخت آزمايي، شانسي يا شرط بندي و قمار

 • هرگونه خدمات ماساژ

 • هرگونه وسايل سکسي، غير اخلاقي و غير شرعي

 • اجناس و ابزارهاي تهاجمي و اهانت آميز

 • هر گونه مواد شيميايي آفت کشي

 • هرگونه عکس، شکل و يا تمثالي که غير اخلاقي باشد

 • علامت، نشان و يا اونيفورم پليس

 • داروها و تجهيزات پزشکي که به نسخه دکتر احتياج دارند

 • فحشا يا آگهي هايي که در عوض پول مسائل غيراخلاقي را ارائه مي دهند

 • اجناس معزول شده

 • هرگونه اجناس ماهواره اي که باعث مختل شدن امواج راديويي مي شود

 • پيشنهاد هرگونه خدمات جنسي و مسائل غير اخلاقي

 • درخواست از ديگر کاربران در حالتي که شما آگهي در سايت نداريد

 • سهام و ديگر اوراق بهادار

 • اموال مسروقه

 • دخانيات

 • وسايل آرايشي استفاده شده

 • اسلحه، جنگ افزار و وسايل مربوطه (مانند سلاح گرم، تجهيزات و حتي مجله آن، مهمات، ساچمه و يا گلوله تفنگ، گاز اشک آور، سلاح هاي بي حس کننده، سلاح سرد مانند چاقوهاي ضامن دار و هر گونه سلاح جنگي و نظامي)

 

آگهي دادن در مورد خريد و فروش حيوانات زير ممنوع مي باشد:

 • نژاد حيوانات حفاظت شده توسط سازمانهاي مربوطه دولتي در ايران و حيواناتي که ويژگي هايشان، آنها را از ساير حيوانات درون همان گونه متمايز مي سازد.

 • هر گونه آگهي که نشان دهنده بي حرمتي به نژاد خاصي از حيوانات مي باشد.

 

آگهي دادن در مورد هر يک از شغل هاي زير ممنوع مي باشد:

 • شرکتهاي هرمي و بازاريابي چند سطحي

 • تجارت و يا فرصتهاي شغلي که نيازمند پيش پرداخت مي باشند

 • تجارت و يا فرصتهاي شغلي که تنها کميسيون پرداخت مي کنند، مگر اينکه آگهي به طور روشن توضيح دهد که کالا يا سرويس در معرض فروش چه چيزي است و چقدر کميسيون به آن تعلق مي گيرد

 • تجارت و يا فرصتهاي شغلي که نيازمند نام نويسي از ديگر اعضاء، توزيع کننده ها يا نماينده ها مي باشد

 • آگهي هايي که بطور واضح بيانگر اينکه نيازمند چه نوع کاري ميباشند نيستند

 

اجناس نام برده شده زير معمولا مجاز هستند در سيستم ثبت و ليست شوند، به شرطي که در محل سکونت شما به طور قانوني مجاز باشند و اين خريد و فروش در راستاي قوانين و مقررّات باشد:

 • لوازم الکترونيکي

 • بليط رويدادهاي ورزشي و جشن ها

 • اقلام خوراکي

 • دستگاه هاي پزشکي بدون نياز به نسخه

 • معاملات املاک و ساختمان و همچنين رهن و اجاره

 • لباس و وسائل تختخواب دست دوم

 • وسائل نقليه، تجهيزات و دستگاههاي مربوط به آن

 

ديگر شرايط  درج آگهي:

شما مي توانيد روزانه تا حدود ۲۵ آگهي مختلف در سايت "چونه" درج کنيد. آگهي هاي تکراري و يا آگهي هايي که شباهت بسياري به يک آگهي موجود در سايت دارند مي توانند در استان محل سکونت شما در دو دسته و زيرگروه متفاوت طبقه بندي شوند. اگر بيشتر از دو آگهي يک شکل موجود باشد، آنها به طور خودکار حذف خواهند شد. ما همچنين خواهشمنديم که شما آگهي هايتان را خارج از محل زندگي تان درج نکنيد. اگرهر يک از قوانين نام برده شده نقض گردد ما مجبور به حذف آگهي شما مي باشيم (گاهي اوقات بدون اطلاع قبلي). بعد از اينکه آگهي شما حذف شد اگر شما اقدام به پست دوباره آگهي بکنيد ما مجبور به مسدود کردن آگهي و کد کاربري شما مي باشيم. براي دوري کردن از اين مسئله خواهشمنديم هر آگهي را تنها يکبار در استان مورد نظر پست کنيد. اگر مي خواهيد آگهي مورد نظرتان را تجديد و مجددا ً پست کنيد، لطفا ً ابتدا آگهي پيشين خود را پاک کنيد.

 

پست کردن يک فهرست يا آگهي که تنها به منظور جلب توجه به لينک يا هدايت کاربر به سايت ديگري باشد مجاز نيست. اگر چه شما مجازيد که از اين لينک به عنوان معرفي يا اطلاع رساني بيشتر در مورد کالاي موجود در آگهي استفاده کنيم (به عنوان مثال عکس، جزئيات بيشتر در مورد کالا و غيره) ولي نه به منظور ديگري.

 

شما مجاز به بدنام کردن و يا گفتن سخني برخواسته از کينه ورزي به شخص يا گروهي در آگهي خود نمي باشيد. سايت "چونه" اين حق را دارد هر آگهي را که احتمال دهد به طور منفي به اجتماع و کاربران "چونه" ضربه ميزند، حذف و اقدامات لازمه را بعمل بياورد. اگر شما با چنين آگهي هايي روبرو شديد، لطفا ً آنها را به توسط "گزارش سوء استفاده از سيستم" علامت گذاري کنيد و يا با گروه پشتيباني ما از طريق ايميل آدرس info@choone.com تماس حاصل فرماييد.

 

توصيه ايمني چونه:

ماداميکه بسياري از اشخاصي که از "چونه" استفاده ميکنند، در اجاره، خريد و فروش و يا ارتباط با ديگر کاربران موفق بوده اند، متاسفانه ما هر چند وقت يکبار گزارشهايي دريافت مي کنيم که در بردارندۀ اطلاعاتي در مورد اشخاصي که قصد فريب کاربران را دارند مي باشند. ما متوجه شديم يکي از بهترين راه حلها براي حل اين مشکل اين است که ما اطمينان خاطر حاصل کنيم که تمامي معاملات شخصا ً و در محل مورد نظر اتفاق بيافتد. به ياد داشته باشيد که "چونه" يک وب سايت محلي طبقه بندي شده است و آگهي ها قبل از قرار گرفتن در سايت بازديد نمي شوند.